KONST / Litografier / Färglitografi 14954089
nr 1495 4089
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 120/310. Färglitografi, bildmått: 36x53cm, yttermått inklusive ram: 54x71cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 10 oktober 2022
kl 18:09:05
100 kr
200 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman